FANION LONS CLUB TIMISOARA.jpg
MASA DE CRĂCIUN 2012
MASA DE CRACIUN.jpg
Puţini dintre noi ne putem imagina masa de Crăciun fără caltaboşi, sarmale, fripturi şi cozonaci. Pentru mulţi dintre oamenii de lângă noi, bucatele tradiţionale reprezintă, însă, un lux. Ca să aducă un strop din spiritul sărbătorilor şi în viaţa celor nevoiaşi, membrii clubului Lions Timişoara i-au invitat pe 400 dintre ei, la masă. mai mult...
CLINICA MOBILĂ OFTALMOLOGICĂ LA PECIU NOU
CLINICA MOBILĂ OFTALMOLOGICĂ LA CIACOVA
CLINICA MOBILĂ OFTALMOLOGICĂ LA ORȚIȘOARA
CLINICA MOBILĂ OFTALMOLOGICĂ LA DUDEȘTII NOI
CĂSUȚA DE VIS ORȚIȘOARA
Reportaj Radio Timișoara
Mulțumim tuturor celor din mass media care au fost alături de acțiunile caritabile ale Clubului Lions Timișoara. A face cunoscut un gest caritabil în rândul comunității este un lucru foarte important. Pe de o parte, în felul acesta, se cunosc nevoile unor semeni defavorizați de soartă, iar pe de altă parte, se face cunoscut faptul că există oameni cărora le pasă de cei de lângă ei, aflați în situații dificile de viață. Prin puterea exemplului, poate reușim ca fiecare dintre noi să ne sensibilizăm semenii, ca mai apoi, la rândul lor, cei pe care dumneavoastră i-ați informat, să poată întinde o mână de ajutor celor care o așteaptă.